akupunktura

 

igly

Akupunktura poprawia funkcjonowanie całego organizmu. Działa silnie przeciwbólowo i przeciwzapalnie, zmniejsza i likwiduje bóle kręgosłupa, nóg, stawów, mięśni i głowy. Skutecznie regeneruje aparat ruchu. Usprawnia krążenie krwi i energii życiowej. Przywraca energię i relaksuje. Jest niezastąpiona w leczeniu nerwic narządowych. Doceniana w pielęgnacji urody. Stosowana w leczeniu przyczyn otyłości. Według WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) akupunkturą lub akupresurą można leczyć ponad 40 jednostek chorobowych jako metodą pierwszorzutową, a dalszych kilkaset jako metodą wspomagającą.

Celem akupunktury jest pomaganie przy ostrych i przewlekłych dolegliwościach i chorobach. Następuje to poprzez udrażnianie kanałów meridianowych, których funkcją jest przewodzenie energii w ciele pomiędzy organami. Stymulowane są położone na nich punkty, tzw. punkty aku.

Akupunktura to nakłuwanie igłami. Akupresura odbywa się na powierzchni skóry za pomocą nacisku opuszkami palców lub specjalnym przyrządem. Sprawdza się to u osób, które są bardzo wrażliwe na ból, nie lubią czy boją się igieł a także u dzieci.

One Reply to “akupunktura”

Dodaj komentarz