Jolanta Press (Barkovskiy)

JOLANTA PRESS (BARKOVSKIY)
, SPECJALISTA TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

usmiech kwadrat

JOLANTA PRESS (BARKOVSKIY) praktykuje w dziedzinie tradycyjnej chińskiej medycyny od roku 2007. Swoją wiedzę zdobywała w China Academy of Chinese Medical Sciences w Pekinie, gdzie praktykowała w Acupuncture Hospital oraz WHO Collaborating Institute w oddziałach chorób wewnętrznych, neurologicznym i tuina. Brała udział w badaniach klinicznych na temat wpływu akupunktury na leczenie migren. Była także uczona osobiście przez chińskich lekarzy specjalnych technik akupunktury, których tajniki przekazywano jedynie w rodzinie z pokolenia na pokolenie.

W swojej praktyce pomogła w wielu zróżnicowanych przypadkach, między innymi depresji, stresie, chorobach psychosomatycznych i fizjologicznych, przeróżnych bólach ciała, pleców, karku, barków, kolan, głowy, migrenach, bezsenności, kontuzjach, bezpłodności, zaburzeniach żywieniowych.

Od ponad trzydziestu lat zajmuje się metodami służącymi długowieczności. Uczyła się u wielu mistrzów wschodnich nauk i sztuk medycznych, nauk buddyjskich i taoistycznych, ćwiczeń dla zdrowia, medytacji, sztuk walki, które praktykuje.  Prowadzi szkolenia i ćwiczenia z zakresu medycyny chińskiej, Tai Chi, Qigong i Daoyin.

Metody: akupunktura, akupresura, moksa, bańki, terapia manualna Tuina, wskazówki żywieniowe, konsultacja Yi Jing, Tao coaching.

Zakres usług:

– Akupunktura lecznicza

– Akupunktura odmładzająca

– Akupunktura odchudzająca

– Konsultacja dietetyczna / ziołowa 

– Zabieg terapeutyczny Tuina (na kontuzje, bóle mięśniowo-stawowe)

– Zabieg relaksująco-regenerujący Tuina

– Akupresura głowy (na stres)

– Qi-healing (masaż bioenergią, tzw. qigong medyczny)

– Konsultacja życiowa Yi Jing (I Ching; kompleksowa konsultacja życiowa z własnym kodem energetycznym)

– Doraźna konsultacja z księgą mądrości, wyrocznią Yi Jing (I Ching; pomoc w decyzjach, dylematach życiowych i konfliktach wewnętrznych przy pomocy wyroczni z chińskiej księgi I Ching)

Pomaga m.in. przy:

• przeziębieniach, stanach zapalnych zatok, astmie, alergiach, problemach skórnych

• bólach głowy, migrenach, zmęczeniu, braku energii, bezsenności, rekonwalescencji

• chorobach wewnętrznych i dysfunkcjach organów jak wątroba, pęcherzyk żółciowy, śledziona, nerki: metabolizm, stany zapalne, cukrzyca, otyłość, ciśnienie krwi, nierównowaga hormonalna

• problemach z emocjami, nerwowością, nadpobudliwością, depresji, chorobach psychosomatycznych

• dolegliwościach kobiecych: menopauza, bezpłodność, ZNP.

• problemach u małych dzieci: słaby sen, kolki, płaczliwość, niestrawność, alergie

• bólach kręgosłupa, mięśni, stawów, kontuzjach, drętwieniach kończyn

Metody: akupunktura, akupunktura magnetyczna, akupresura, moksoterapia, bańki, terapia manualna Tuina, qigong medyczny, wskazówki żywieniowe, Tao coaching

Zabieg akupresury - glowa DSC01024 Z chinskimi lekarzami na jednym z oddzialow akupunktury, Pekin 2008 Wierzbowo '2008 postawa kungfu