Daoyin – Taiji Qigong – Medytacja

Daoyin – Taiji Qigong – Medytacja

wtorki

godz. 16:00 – 17:00. Miejsce: Platynowa 8, parter, dzwonek 115, Warszawa

DAO YIN
Starożytne chińskie ćwiczenia, które zapobiegają chorobom i prowadzą do długiego i zdrowego życia. Naśladując ruchy zwierząt w naturze, usprawniają krwiobieg i przepływ energii. Łączą odpowiedni oddech z rozciąganiem poszczególnych partii ciała. Dao yin jest łatwy a każdy ruch przynosi korzyści zdrowotne. Niektóre pozycje przypominają jogę. Popularny w Chinach, coraz bardziej doceniany na świecie.

TAI CHI QI GONG (styl Wu Dang 18 ruchów)
Tai Chi Qi Gong j- wysoce efektywny zdrowotnie dzięki połączeniu obu rodzajów ćwiczeń: tai chi i qi gong, dość łatwy do nauki. Wywodzi się z tysięcy lat chińskich sztuk leczenia, opierając się na nauce tradycyjnej chińskiej medycyny. Jest potężnym narzędziem do samoleczenia i utrzymania zdrowia.
Forma 18 ruchów to 18 subtelnych ruchów (qi gong), odbudowujących podstawowe komórki organizmu, służących odnowie organizmu i powrotowi do zdrowia. Do korzyści z tej formy należą: zwiększenie qi (energii życiowej), poprawa krążenia, przyspieszenie regeneracji po przebytych chorobach i operacjach, wzmocnienie ścięgien, powięzi i stawów, wzmocnienie odporności, poprawa efektywności snu.

Przygotowanie do ćwiczeń: luźny strój, skarpetki lub buty na cienkiej podeszwie na zmianę.
Kontakt: tel. 608 355 100 (Jolanta Barkovskiy)cBaner7

Objaśnienia

Qi – oddech, życie, witalność, wiatr, energia, siła.

Dao – także Tao, droga, sposób.

Daoyin – także Tao Yin, oznacza kierowanie energią w ciele – to starożytne ćwiczenia dla zdrowia ciała i umysłu, utrzymania młodości i przedłużania długości życia. Ćwiczenia Daoyin powstały w ramach chińskiej medycyny tradycyjnej, jako metoda profilaktyki zdrowia i długowieczności. Pierwsze wzmianki o ćwiczeniach Daoyin, pojawiły się w tekstach filozofów taoistycznych począwszy od czwartego stulecia p.n.e. Ulegały nadal wpływom taoizmu, następnie buddyzmu, m.in. praktyki jogi, później filozofii konfucjanizmu i rozwijały się razem ze sztukami walki. Dzięki mistrzom sztuk walki powstał z nich w końcu Qigong. Do pewnego czasu stanowiły one tajemnicę klasztorów taoistycznych, w których były rozwijane i kultywowane. W czasach panowania niektórych dynastii znane były nielicznym wysoko postawionym osobom. W latach 80. XX w. zostały częściowo udostępnione, nadal jednak są mało znane na Zachodzie.

Qigong – także Chi Kung, to ćwiczenia energii wewnętrznej, powstałe z Daoyin. Łączą oddech i ruch, dzięki przeprowadzeniu ich w odpowiedni sposób regulując przepływ energii (qi) w ciele, co wpływa pozytywnie na zdrowie.

DSC06402

Prowadzi Jolanta Barkovskiy* (Specjalista Tradycyjnej Medycyny Chińskiej)

One Reply to “Daoyin – Taiji Qigong – Medytacja”

Dodaj komentarz